Wygrana po walce!
Ciężkie warunki atmosferyczne utrudniały grę


1.FC Katowice-Górnik 09 Mysłowice
0 - 5
( 0-1 )
Piłkarze Górnika 09 Mysłowice zasłużenie wygrali w Katowicach z 1.FC 5:0! Pierwsza połowa była wyrównana i zacięta a w drugiej części gry Kocina zdominowała rywala aplikując ,,tylko" cztery gole. Tym samym Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" wygrała 11 mecz ligowy z rzędu!

Jesienna aura zdecydowanie utrudniała grę zawodnikom obu zespołów, zimno, silnie wiejący wiatr który często zmieniał kierunek lotu piłki, która także nie chciała stać w miejscu przy stałym fragemncie itp, dodatkowo nienajlepsza była mocno wyeksploatowana sztuczna nawierzchnia boiska w Szopienicach.

Pierwsza połowa to wyrównana gra ze wskanazniem na lidera. Gospodarze dobrze i zaciekle się bronili oraz stwarzali sobie okazje do zdobycia gola, ale równie dobrze w obronie grała Kocina a pewnie między słupkami interweniował Łukasz Bogacki.
Gra była twarda i wyrównana a w poczynaniach ,,zero-dziewiątki" widać było brak werwy, często dokładności oraz przedewszystkim strzałów.

Jednak to Kocina zdobyła bramki. Pierw w 38 minucie sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Adriana Bogdańskiego jednak co się odwlecze to nie uciecze i w 43 minucie wyszliśmy w końcu na prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Adrian Bogdański.

Druga połowa była dużo lepsza, Kocina zdecydowanie ruszyła do przodu i z minuty na minutę z akcji na akcję piłkarze Górnika 09 przejmowali kontrolę nad spotkaniem groźnie atakując.

Piłkarze 1.FC Katowice dążyli do wyrównania, ale dobrze dysponowana obrona wraz z bramkarzem była nie do przejścia.
W 52 minucie prowadzenie podwyższył Marcin Jaszczuk, a w 64 minucie na 3:0 strzelił Adrian Bogdański dla którego było to 14 trafienie w sezonie!
Dwie minuty później Górnik 09 prowadził już 0:4 a bramkę zdobył znakomicie ostatnio dysponowany Wojciech Kowalski.

Wynik meczu w 84 minucie ustalił Marcin Jaszczuk ponownie trafiając do bramki rywala a dla Marcina było to trafienie numer 13 w sezonie.

Okazji do zdobycia gola było więcej, min. dwukrotnie trafiliśmy w poprzeczkę a brakowało czasem i szczęścia i zimnej krwi. Przez co znowu mieliśmy multum sytuacji nie wykorzystanych, ale nie wolno narzekać bo wygraliśmy na wyjeździe 5:0!

Warto także dodać, że w drugiej połowie znacznie pogorszyły się warunki atmosferczyne, padało a przez kilka minut była naprawdę ogromna ulewa do tego jeszcze mocniej niż w pierwszej połowie wiało.
Górnik 09 Mysłowice zagrał walecznie i bardzo dobrze w drugiej połowie a piłkarze 1.FC Katowice zagrali ambitnie, nie odpuszczali, walczyli i po ich grze można się spodziewać, że jeszcze nie jeden zespół straci z Nimi punkty.

Dla Kociny było to już 11 zwycięstwo z rzędu!

Skład Górnika 09:
19. Łukasz BOGACKI
4. Tomasz NOWAK
5. Łukasz HUZIOR
3. Sebastian PTASZEK
17. Kamil DYLEWSKI
20. Krzysztof GONDZIK (61' 14. Kamil UTZMANN)
10. Paweł MAŁOLEPSZY
13. Marek KURTOK [Kapitan]
6. Marcin GOLASZ (46' 18. Marcin JASZCZUK -52' -84')
11. Wojciech KOWALSKI -66' (67' 8. Mateusz BRYK)
7. Adrian BOGDAŃSKI -43' -64' (78' 9. Kamil BACIA)


Rezerwa:
66. Radosław BŁASZCZYK
15. Adrian PAJĄK


Trener: Hubert WILK
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Kierownik: Karol STRZEWICZEK


Skład 1.FC:
1. Aleksander PODEMSKI
14. Mateusz TATARA
13. Tomasz WIERZBICKI [Kapitan] + (20' 6. Dawid SIKIEWICZ)
2. Michał PIELOT
4. Wojciech KUBLICKI
15. Patryk SIEKIEWICZ (60' 16. Maciej WASKANEK)
17. Grzegorz JEZIERSKI
3. Janusz SZEWCZYK
9. Kamil MENKIEL (65' 8. Łukasz ZAKRZEWSKI)
10. Tomasz MACIAŚ (55' 21. Maciej KNYSKA)
11. Artur ZIELIŃSKIRezerwa:
19. Damian ZDUŃSKI


Trener: Zdzisław ENGEL
Kierownik: Krzysztof ZIEMBA
Sędzia główny:Piotr KOLKOWSKI
1 asystent: Dawid MATUSZEK
2 asystent: Damian ZĘBIK

Podokręg: KATOWICE

Dominik Żymła