Ciężkie warunki atmosferyczne utrudniały grę

1.FC Katowice-Górnik 09 Mysłowice
0 - 5
( 0-1 )

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice zasłużenie wygrali w Katowicach z 1.FC 5:0! Pierwsza połowa była wyrównana i zacięta a w drugiej części gry Kocina zdominowała rywala aplikując ,,tylko" cztery gole. Tym samym Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" wygrała 11 mecz ligowy z rzędu!

Jesienna aura zdecydowanie utrudniała grę zawodnikom obu zespołów, zimno, silnie wiejący wiatr który często zmieniał kierunek lotu piłki, która także nie chciała stać w miejscu przy stałym fragemncie itp, dodatkowo nienajlepsza była mocno wyeksploatowana sztuczna nawierzchnia boiska w Szopienicach.

Pierwsza połowa to wyrównana gra ze wskanazniem na lidera. Gospodarze dobrze i zaciekle się bronili oraz stwarzali sobie okazje do zdobycia gola, ale równie dobrze w obronie grała Kocina a pewnie między słupkami interweniował Łukasz Bogacki.
Gra była twarda i wyrównana a w poczynaniach ,,zero-dziewiątki" widać było brak werwy, często dokładności oraz przedewszystkim strzałów.

Jednak to Kocina zdobyła bramki. Pierw w 38 minucie sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Adriana Bogdańskiego jednak co się odwlecze to nie uciecze i w 43 minucie wyszliśmy w końcu na prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Adrian Bogdański.

Druga połowa była dużo lepsza, Kocina zdecydowanie ruszyła do przodu i z minuty na minutę z akcji na akcję piłkarze Górnika 09 przejmowali kontrolę nad spotkaniem groźnie atakując.

Piłkarze 1.FC Katowice dążyli do wyrównania, ale dobrze dysponowana obrona wraz z bramkarzem była nie do przejścia.
W 52 minucie prowadzenie podwyższył Marcin Jaszczuk, a w 64 minucie na 3:0 strzelił Adrian Bogdański dla którego było to 14 trafienie w sezonie!
Dwie minuty później Górnik 09 prowadził już 0:4 a bramkę zdobył znakomicie ostatnio dysponowany Wojciech Kowalski.

Wynik meczu w 84 minucie ustalił Marcin Jaszczuk ponownie trafiając do bramki rywala a dla Marcina było to trafienie numer 13 w sezonie.

Okazji do zdobycia gola było więcej, min. dwukrotnie trafiliśmy w poprzeczkę a brakowało czasem i szczęścia i zimnej krwi. Przez co znowu mieliśmy multum sytuacji nie wykorzystanych, ale nie wolno narzekać bo wygraliśmy na wyjeździe 5:0!

Warto także dodać, że w drugiej połowie znacznie pogorszyły się warunki atmosferczyne, padało a przez kilka minut była naprawdę ogromna ulewa do tego jeszcze mocniej niż w pierwszej połowie wiało.
Górnik 09 Mysłowice zagrał walecznie i bardzo dobrze w drugiej połowie a piłkarze 1.FC Katowice zagrali ambitnie, nie odpuszczali, walczyli i po ich grze można się spodziewać, że jeszcze nie jeden zespół straci z Nimi punkty.

Dla Kociny było to już 11 zwycięstwo z rzędu!