Wygrana z Uranią! 500 dni bez porażki w lidze i rekord Polski!

Piłkarze Górnika 09 piszą historię na Naszych oczach!

Urania Ruda Śląska-Górnik 09 Mysłowice
0 - 3
( 0-0 )

Górnik 09 Mysłowice zasłużenie wygrał na wyjeździe z Uranią Ruda Śląska 3:0! Tym samym Kocina wyrównała rekord Polski pod względem ilości meczy ligowych bez porażki a w sobotę zanotowała 500 dzień bez porażki w lidze!

Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu podopiecznych trenera Huberta Wilka, ale warunki także były niesprzyjające, mocno padający deszcz, zimno i wietrznie do tego grząskie i błotniste boisko zdecydowanie utrudniało grę a murawa z akcji na akcję była W co raz gorszym stanie. Jednak warunki dla obydwu zespołów były takie same.

Pierwsze 45 minut to zacięty pojedynek, akcja przenosiła się z pod jednej bramki pod drugą, jednak tych klarownych okazji było jak na lekarstwo. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Kocinę, która w obronie nie pozwalała rozwinąć skrzydeł gospodarzom i miała więcej okazji. Trzeba także zaznaczyć, że oba zespoły grały walecznie a kości trzeszczały.

Druga połowa zapowiadała sie ciekawie, bo wynik żadnej ze strony nie zadowaalał.
W przerwie trener Hubert Wilk mocno podziałał na swój zespół bo Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" z impetem ruszyła do przodu.

Górnik 09 Mysłowice prowadzenie już w pierwszej akcji po wznowieniu gry! Marcin Jaszczuk odebrał piłkę zawodnikowi Urani i wypuścił między dwóch obrońców Wojtka Kowalskiego a ten wpadł w pole karne i strzałem po długim słupku wyprowadził Kocinę na prowadzenie.
Gospodarze jeszcze nie otrzęsneli się po szybkiej stracie gola a już przegrywali dwiema bramkami, tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Bryk, który z 20 metrów perfekcyjnie lewą nogą zawinął piłkę w samo okienko bramki rywala a bramkarz odprowadził jedynie piłkę wzrokiem. ,,Bramkę życia" Bryczka brawami nagrodzili wszyscy zebrani na stadionie, łącznie z sędziami.

Urania Ruda Śląska walczyła z sercem, ale Górnik 09 grał mądrze w obronie i sam stwarzał sobie kolejne okazje, min. w 64 minucie Wojtek Kowalski po świetnej akcji, wbiegł w pole karne, ale niestety piłka po Jego strzale odbiła się od słupka.
Prowadzenie Górnika 09 Mysłowice w 78 minucie podwyższył Adrian Bogdański, piłka po pierwszym strzale wróciła pod nogi Adriana, a ten tuż przy krótkim słupku umieścił piłkę w bramce.

Do końca meczu nie padł już gol, Kocina była zespołem lepszym i zasłużenie wygrała. Cieszy gra na zero z tyłu i dobra skuteczność na boisku rywala, w grze jest wprawdzie jeszcze sporo mankamentów, ale zespół wciąż mocno nad nimi pracuje i widać regularną poprawę. Co zasługuje a uwagę to zmiennicy. Po raz kolejny mogliśmy zobaczyć, że zmiany wnoszą wiele do gry i to jest naszym mocnym atutem.

Kocina tym meczem przeszła do historii!!!
Górnik 09 Mysłowice dokładnie w meczu z Uranią Ruda Śląska zanotował 500 mecz w lidze bez porażki! A poprzedni rekord wynosił 402 dni i już dawno został pobity przez Mysłowicką ,,zero-dziewiątkę"!

Mało tego!

Kocina wyrównała także rekord Polski pod względem meczy ligowych bez porażki! Była to 37 ligowa potyczka Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" na ligowych boiskach bez porażki. Rekord należał do Widzewa Łódź i został ustanowiony ponad 20 lat temu! Górnik 09 awansował także w rankingu UEFA TOP10 najdłużej niepokonanych zespołów w lidze na 8 miejsce!

Cieszy ogromny sukces piłkarzy z Grodu Mysława z których jesteśmy DUMNI!!!