Wygrana z Uranią! 500 dni bez porażki w lidze i rekord Polski!
Piłkarze Górnika 09 piszą historię na Naszych oczach!


Urania Ruda Śląska-Górnik 09 Mysłowice
0 - 3
( 0-0 )
Górnik 09 Mysłowice zasłużenie wygrał na wyjeździe z Uranią Ruda Śląska 3:0! Tym samym Kocina wyrównała rekord Polski pod względem ilości meczy ligowych bez porażki a w sobotę zanotowała 500 dzień bez porażki w lidze!

Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu podopiecznych trenera Huberta Wilka, ale warunki także były niesprzyjające, mocno padający deszcz, zimno i wietrznie do tego grząskie i błotniste boisko zdecydowanie utrudniało grę a murawa z akcji na akcję była W co raz gorszym stanie. Jednak warunki dla obydwu zespołów były takie same.

Pierwsze 45 minut to zacięty pojedynek, akcja przenosiła się z pod jednej bramki pod drugą, jednak tych klarownych okazji było jak na lekarstwo. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Kocinę, która w obronie nie pozwalała rozwinąć skrzydeł gospodarzom i miała więcej okazji. Trzeba także zaznaczyć, że oba zespoły grały walecznie a kości trzeszczały.

Druga połowa zapowiadała sie ciekawie, bo wynik żadnej ze strony nie zadowaalał.
W przerwie trener Hubert Wilk mocno podziałał na swój zespół bo Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" z impetem ruszyła do przodu.

Górnik 09 Mysłowice prowadzenie już w pierwszej akcji po wznowieniu gry! Marcin Jaszczuk odebrał piłkę zawodnikowi Urani i wypuścił między dwóch obrońców Wojtka Kowalskiego a ten wpadł w pole karne i strzałem po długim słupku wyprowadził Kocinę na prowadzenie.
Gospodarze jeszcze nie otrzęsneli się po szybkiej stracie gola a już przegrywali dwiema bramkami, tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Bryk, który z 20 metrów perfekcyjnie lewą nogą zawinął piłkę w samo okienko bramki rywala a bramkarz odprowadził jedynie piłkę wzrokiem. ,,Bramkę życia" Bryczka brawami nagrodzili wszyscy zebrani na stadionie, łącznie z sędziami.

Urania Ruda Śląska walczyła z sercem, ale Górnik 09 grał mądrze w obronie i sam stwarzał sobie kolejne okazje, min. w 64 minucie Wojtek Kowalski po świetnej akcji, wbiegł w pole karne, ale niestety piłka po Jego strzale odbiła się od słupka.
Prowadzenie Górnika 09 Mysłowice w 78 minucie podwyższył Adrian Bogdański, piłka po pierwszym strzale wróciła pod nogi Adriana, a ten tuż przy krótkim słupku umieścił piłkę w bramce.

Do końca meczu nie padł już gol, Kocina była zespołem lepszym i zasłużenie wygrała. Cieszy gra na zero z tyłu i dobra skuteczność na boisku rywala, w grze jest wprawdzie jeszcze sporo mankamentów, ale zespół wciąż mocno nad nimi pracuje i widać regularną poprawę. Co zasługuje a uwagę to zmiennicy. Po raz kolejny mogliśmy zobaczyć, że zmiany wnoszą wiele do gry i to jest naszym mocnym atutem.


Kocina tym meczem przeszła do historii!!!
Górnik 09 Mysłowice dokładnie w meczu z Uranią Ruda Śląska zanotował 500 mecz w lidze bez porażki! A poprzedni rekord wynosił 402 dni i już dawno został pobity przez Mysłowicką ,,zero-dziewiątkę"!

Mało tego!

Kocina wyrównała także rekord Polski pod względem meczy ligowych bez porażki! Była to 37 ligowa potyczka Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" na ligowych boiskach bez porażki. Rekord należał do Widzewa Łódź i został ustanowiony ponad 20 lat temu! Górnik 09 awansował także w rankingu UEFA TOP10 najdłużej niepokonanych zespołów w lidze na 8 miejsce!

Cieszy ogromny sukces piłkarzy z Grodu Mysława z których jesteśmy DUMNI!!!


,,Nie dla Nas jest porażki smak!

Skład Górnika 09:
1. Krzysztof ŻYMEŁKA
4. Tomasz NOWAK
96. Łukasz HUZIOR (80' 40. Adrian WALENDOWSKI)
3. Sebastian PTASZEK
17. Kamil DYLEWSKI
20. Krzysztof GONDZIK (46' 8. Mateusz BRYK -48')
10. Paweł MAŁOLEPSZY
13. Marek KURTOK [Kapitan]
97. Marcin GOLASZ (46' 11. Przemysław DUDA)
9. Wojciech KOWALSKI -27' -47'
99. Marcin JASZCZUK (71' 7. Adrian BOGDAŃSKI -78')


Rezerwa:
12. Łukasz BOGACKI
6. Kamil BACIA
18. Kamil UTZMANN


Trener: Hubert WILK
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Kierownik: Dominik ŻYMŁA


Skład Urani:
1. Rafał PARDELA
7. Kamil GABRYŚ
2. Paweł GRZESIK
4. Paweł BARCZAK
16. Robert GRZESIK [Kapitan]
15. Dawid HENISZ
6. Grzegorz KOKOSZKA -71'
8. Łukasz KRZYWDA
17. Patryk JURCZYŃSKI
18. Jakub GOMOLA (85' 11. Grzegorz SOLORZ)
9. Albert BUDNY (75' 10. Dominik PIECHA)


Rezerwa:
12. Wojciech SZWEDA
13. Łukasz CIEŚLIK
19. Patryk GRZYWA
14. Daniel NOWAKTrener: Damian MALUJDA
II trener: Stanisław MIKUSZ
Kierownik: Jacek NIEWRZOŁ
Masażysta: Nikos JAŃCZAKSędzia główny: Paweł KAMIŃSKI
1 asystent: Zbigniew MOLENDA
2 asystent: Robert SZICOWSKI

Podokręg: SOSNOWIEC

Dominik Żymła