WyjaśnienieWyjaśnienie w sprawie rzekomo nieprawdziwych informacjach odnośnie rekordu Polski oraz rankingu UEFA.

W związku z pojawieniem się informacji na jednym z Ślaskich portali jakoby Górnik 09 miał ,,wrkęcić pół piłkarskiej Polski" w sprawie rekordu Polski oraz rankingu UEFA przedstawiamy wyjaśnienie w tej sprawie kierownika I zespołu Górnika 09 Mysłowice:

,,Po dwóch tygodniach poszukiwania informacji oraz konsultacji z piłkarską centralą uzyskałem potwierdzenie, iż dane są prawdziwe w związku z czym informacja pojawiła się na łamach portalu kocina.com.pl. Dodatkowo jeden z redaktorów strony laczynaspilka.pl także potwierdził zebrane prze mnie informacje.
Następnie inne media ,,podchwyciły temat" pisząc artykuły czy robiąc reportaże w tym zbierając informacje z własnych źródeł. Warto zaznaczyć, że były to media ogólnopolskie a materiały przygotowywali uznani sportowi dziennikarze.
Jeżeli zostało to potwierdzone to mam w tym zakresie czyste sumienie. Odnośnie rankingu UEFA to do rankingu trzeba przez właściwy związek zgłosić klub w innym przypadku wynik jest nie uwzględniany. Ponadto grafikę z rankingiem z logo UEFA nie wykonał nikt z klubu.
Za wyżej wymienione informacje odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie kierownik I zespołu Górnika 09 Mysłowice-Dominik Żymła.
Jeżeli ktoś poczuł się oszukany to przepraszam i w przypadku wątpliwości proszę o kontakt ze mną."Z poważaniem:

Dominik Żymła