Górnik 09 jest niepokonany już od 30 spotkań!

Krupiński Suszec-Górnik 09 Mysłowice
0 - 4
( 0-2 )

Kocina jest w formie i nie przestaje zachwycać! Górnik 09 Mysłowice tym razem wygrał na wyjeździe 4:0 tym samym był to 30 mecz bez porażki! Gra Kociny cieszy, forma zawodników jest zadowalająca a widać, że zespół się rozkręca.
Krupiński Suszec mimo ambitnej i walecznej gry nie dał rady Kocinie i poległ 4:0.

Od początku spotkania inicjatywę miała Kocina, jednak pierwsze 20 minut spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Huberta Wilka nie było najlepsze, brakowało dokładności i zadziorności, jednak póżniej z akcji na akcję piłkarze z Grodu Mysława się rozkręcali. Gospodarze tak jak się spodziewaliśmy grali ambitnie i starali się zdobyć gola, jednak ich akcje kończyły się na 16 metrze.

W 31 minucie ,,zero-dziewiątka" objęła prowadzenie za sprawą Marcina Jaszczuka.
Kolejne minuty to rosnąca przewaga Górnika 09, Kocina co chwilę stawrzała sobie okazje bramkowe, ale dopiero w 42 minucie udało się podwyższyć prowadzenie a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się świetnie dysponowany w tym dniu Marcin Jaszczuk. Po tej bramce, kibice, którzy dopingowali zespół Krupińskiego zamilki a w przerwie opuścili stadion.
Minutę później zawodnik gospodarzy Sebastian Palarczyk obejrzał druga żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

W drugiej połowie jeszcze lepiej grał Górnik 09 Mysłowice, Kocina dominowała stwarzała sobie wiele okazji, były kontry, kombinacyjne akcje, strzały z dystansu, piłka ładnie ,,chodziła" między zawodnikami a grę dobrze się oglądało.
Prowadzenie na 3:0 w 53 minucie podwyższył Krzysztof Gondzik, który otrzymał fantastyczne długie podanie od Łukasza Huziora, przebiegł z piłką kilkanaście metrów, wpadł w pole karne i pokonał golkipera gospodarzy.
Wynik meczu ustalił w 68 minucie Marcin Jaszczuk, który tym samym skompletował hat-trick.

Później okazji do zdobycia kolejnych bramek było jeszcze wiele, ale brakowało szczęścia, dobrego wykończenia i zawodnicy za bardzo chcieli sami.

Podsumowywując Kocina rozegrała bardzo dobre zawody i zasłużenie wysoko wygrała. Krupiński Suszec nie był jednak łatwą do ogrania drużyną, zespół grał ambitnie, walczył i stworzył sobie kilka okazji.

W zespole trenera Huberta Wilka z różnych przyczyn zabrakło Wojciecha Kowalskiego, Sebastiana Ptaszka, Roberta Kamińskiego, Adriana Walendowskiego oraz Patryka Bożka.
Z przyczyn osobistych z zespołem nie trenuje Mateusz Mazurek orz Kamil Utzmann.

W zespole zadebiutował także Karol Paradowski, który trenował z zespołem przez część okresu przygotowawczego. Wcześniej Karol reprezentował barwy Unii II Kosztowy.