Wywiad z Jakubem Adamkiem!
Jakub Adamek (po lewej)


Przed sobotnimi Derbami Mysłowic serwis KOCINA.com.pl przeprowadził wywiady z zawodnikami zarówno Kociny jak i Kosztowskiej Unii.
Tym razem przedstawiamy krótką rozmowę z podstawowym zawodnikiem Unii - Jakubem Adamkiem.


KOCINA.com.pl: Czy w szatni da się odczuć, że w sobotę rozegracie Derbowy pojedynek z Górnikiem 09 Mysłowice?
Jakub Adamek:Nie, nie wydaje mi się. Przygotowania do spotkania z Kociną przebiegają tak samo jak przed każdym meczem, w którym stawką są ligowe punkty.

KOCINA.com.pl: Jak atmosfera, jakie nastroje panują w zespole Unii Kosztowy przed walką o tytuł Mistrza Mysłowic i ligowe punkty?
Jakub Adamek:Drużyna jest w dobrej kondycji mentalnej pomimo straty punktów w dwóch poprzednich spotkaniach ligowych. Jesteśmy zmobilizowani i pewni, że w tym spotkaniu trzy punkty są w naszym zasięgu.

KOCINA.com.pl: Gra w roli faworyta do awansu do IV ligi chyba Wam nie służy. Jak na razie w dwóch spotkaniach zdobyliście jeden punkt.
Jakub Adamek:Zaznaczyć trzeba, że w zespole doszło do kilku zmian personalnych. Odeszli zawodnicy, którzy na boisku odgrywali ważne role. Przyszli nowi, którzy dopiero zgrywają się z drużyną. Nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, brakuje głównie skuteczności i miejmy nadzieję, że w meczu z Kociną odniesiemy pierwsze zwycięstwo.

KOCINA.com.pl:Czy tym razem dobra gra pójdzie w parze z dobrym wynikiem?
Jakub Adamek:Bardzo bym tego chciał! Nasza gra wygląda nienajgorzej, jednak sytuacje, których nie wykorzystywaliśmy w meczach z Wyzwoleniem czy Mikołowem wołały o pomstę do nieba. Wierzę, że w sobotę zła karta się odwróci.

KOCINA.com.pl: Jakie są Wasze największe atuty i czego powinien obawiać się zespół Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki”?
Jakub Adamek:W zeszłym sezonie naszym głównym atutem był kolektyw. W każdym meczu graliśmy z pełnym zaangażowaniem. Liczę na to, że w tym sezonie będzie tak samo, że będziemy zgraną ekipą, która w każdym meczu walczy o 3 punkty jak o „swoje”.

KOCINA.com.pl:Czy obawiacie się czegoś przed sobotnim pojedynkiem z Kociną?
Jakub Adamek:Wierzymy w nasze umiejętności i szanujemy przeciwnika.

KOCINA.com.pl:Jaki typujesz wynik?
Jakub Adamek:3:0 dla Unii.

Zdjęcia:
1. Dzięki uprzejmości LKS Unia Kosztowy (uniakosztowy.pl)
2. Nadesłane przez zawodnikaRozmawiał:Dominik DoMeL Żymła