Wywiad z Janem Sitko!
Jan Sitko podczas meczu Górnika 09 z AKS Mikołów


Z okazji zbliżającego się Śląsko-Zagłębiowskiego Klasyku, serwis KOCINA.com.pl postanowił zaprosić na rozmowę kilku piłkarzy Górnika 09 i Niwki Sosnowiec.
Na pierwszy ogień pójdzie bramkarz Kociny - Jan Sitko!


KOCINA.com.pl: W sobotę zostanie rozegrany Śląsko-Zagłębiowski Klasyk, czyli mecz z AKS Niwka Sosnowiec. Spotkanie o niezwykle dużym znaczeniu dla klubu, kibiców i całego miasta...
Jan Sitko: Dokładnie. Patrząc na historię obu klubów, spotkanie może budzić większe emocje. Jednakże jest to kolejny mecz o „tylko” a równocześnie o „aż” 3 pkt.


KOCINA.com.pl: Czy da się odczuć rangę meczu z Niwką?
Jan Sitko: Sam mieszkam i wychowywałem się w Katowicach. Muszę szczerze przyznać, że jeszcze rok temu nie wiedziałem, że mecze pomiędzy tymi drużynami budzą większe emocje. Grając m. in. w Unii Kosztowy i oczywiście teraz w Górniku 09 poznałem, jakie znaczenie mają mecze sąsiedzkich klubów dla zawodników, działaczy, a przede wszystkim kibiców. Stąd myślę, że u nikogo z nas nie zabraknie w sobotę ambicji.


KOCINA.com.pl:Jak wyglądają przygotowania do tego spotkania?
Jan Sitko: Myślę, że jak do każdego. Na pierwszym, wtorkowym treningu trener zanalizuje ostatnie spotkanie, a na następnych przedstawi nam już konkretne założenia.


KOCINA.com.pl: Jaka panuje atmosfera w szatni Kociny po udanej inauguracji sezonu i przed bardzo ważnym spotkaniem z Niwką?
Jan Sitko: Bardzo dobra. Wiadomo, że dobrze rozpoczęty sezon może dodać pewności i utwierdzić w przekonaniu, że stać nas wiele.


KOCINA.com.pl: Dzięki swoim kapitalnym interwencjom i kilkukrotnym ratowaniu-wybronieniu meczy Górnikowi 09 stałeś się ulubieńcem kibiców.
Jan Sitko: To naprawdę cieszy. Bramkarz to charakterystyczna pozycja. Można łatwo zwrócić na siebie uwagę, zarówno w sensie pozytywnym, ale niestety także w negatywnym.


KOCINA.com.pl: Przed Tobą bardzo trudne zadanie - zatrzymanie Zielonej Koniczynki...
Jan Sitko: Cieszę się na to spotkanie. Potrzeba 100% koncentracji i zaangażowania przez 90 minut!


KOCINA.com.pl: Wygracie mecz z Sosnowiecką Niwką?
Jan Sitko: Jestem bardzo optymistycznie nastawiony.


KOCINA.com.pl: Jaki typujesz wynik?
Jan Sitko: Wyniku typować lepiej nie będę, ale za wszelką cenę postaram się zachować „czyste” konto.


KOCINA.com.pl: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!Rozmawiał: Dominik DoMeL Żymła