Wywiad z Kamilem Dylewskim!
Kamil Dylewski


Z okazji zbliżających się Derb Mysłowic pomiędzy Górnikiem 09 a Unią Kosztowy, które zostaną rozegrane już w sobotę przeprowadziliśmy kilka krótkich wywiadów, na pierwszy ogień poszedł tymczasowym kapitan Kociny (zastępuje Piotra Rotko do czasu wyleczenia kontuzji) - Kamil Dylewski.

KOCINA.com.pl: W sobotę rozegramy mecz przyjaźni. Na własnym stadionie gościć będziemy Unię Kosztowy. Czy w szatni, klubie da się odczuć że to coś więcej niż zwykły mecz, że to Derby Mysłowic?
Kamil Dylewski:Dla nas to będzie kolejny mecz który chcemy wygrać. Nie zaczeliśmy dobrze sezonu tak jak Unia więc zapowiada się mecz walki a w dodatku będą to derby.

KOCINA.com.pl: Gdyby Górnik 09 Mysłowice wygrał to spotkanie wówczas zostałby Mistrzem Mysłowic.
Kamil Dylewski:Mecz będzie ciężki. Tak jak mówiłem nas interesuje zwycięstwo i bardziej patrzymy na ligową tabelę niż na prym w mieście.

KOCINA.com.pl: Unia Kosztowy to faworyt do awansu do IV ligi, jednak podobnie jak Kocina, Unia nie najlepiej rozpoczęła ten sezon zdobywając jak na razie jeden punkt...
Kamil Dylewski:Gramy dobrze chodź w każdym z tych meczy graliśmy w innym zestawieniu.
Brakuje nam wykączenia i szczęścia. Decydują indywidualne błędy, ale mam nadzieję, że mecz z Unią Kosztowy będzie naszym przełamaniem.


KOCINA.com.pl: Kocina gra dobrze. Brakuje nam jedynie szczęścia i wykończenia.
Kamil Dylewski:Ciężko pracujemy nad tym, ale tak jak mówiłem w każdym meczu gramy inną jedenastką, nie może to nas oczywiście usprawiedliwiać, musimy dalej ciężko pracować a wyniki przyjdą napewno.

KOCINA.com.pl: Co jest Twoim zdaniem największym atutem Unii Kosztowy?
Kamil Dylewski:Myślę, że trener Marcin Molek.
Miałem przyjemność kilka lat temu z Nim pracować, posiada bardzo dobry warsztat trenerski jak i doświadczenie wyniesione z gry w Ruchu Chorzów czy Górniku Zabrze.


KOCINA.com.pl: Co będzie kluczem do zwycięstwa w Derbowym pojedynką z Unią?
Kamil Dylewski:Koncentracja i uniknięcie błędów indywidualnych. Resztę pokaże boisko.

KOCINA.com.pl: Jaki typujesz wynik?
Kamil Dylewski:Liczę na dobry mecz i wygraną w meczu dzięki któremu zaczniemy marsz w górę tabeli.

Kamil Dylewski:Zapraszam wszystkich kibiców na mecz i na dobre widowisko :)

KOCINA.com.pl: Dziękuję za rozmowę :)
Kamil Dylewski: Dziękuję ;)


Rozmawiał: Dominik DoMeL Żymła