Wywiad z Kapitanem Kociny!
Czy Maetusz Augustyn poprowadzi zespół do zwycięstwa?


Kolejny wywiad. Tym razem na nasze pytania odpowiedział Kapitan Górnika 09 - Mateusz Augustyn!

KOCINA.com.pl: W sobotę kolejny Śląsko-Zagłębiowski Klasyk, tym razem zagracie na wyjeździe...

Mateusz Augustyn: Mecze z AKS-em zawsze były bardzo ciężkie zwłaszcza na ich boisku, ale jak każda drużyna oni również mają swoje słabości, które postaramy sie wykorzystać.KOCINA.com.pl: W zeszłym sezonie w Sosnowcu była porażka 4-0, przy Gwarków nie wiadomo, jakim cudem nie padł gol, mimo takiej dominacji...Jak będzie teraz?

Mateusz Augustyn: W zeszłym roku mecz w Sosnowcu nam totalnie nie wyszedł natomiast meczem u siebie pokazaliśmy że potrafimy grać tylko zabrakło tej jednej bramki więcej od przeciwnika. Tym razem postaramy się dać z siebie wszystko, tak, aby nie powtórzył się ubiegłoroczny scenariusz.KOCINA.com.pl: AKS Niwka to na pewno trudny przeciwnik, zwłaszcza w tak prestiżowym spotkaniu… Jednak zaliczyli falstart i chyba nie wystąpią w najmocniejszym zestawieniu...

Mateusz Augustyn: Pierwszy mecz im nie wyszedł, ale spotkanie z Nami będzie całkiem inne będą zmotywowani by zmazać blamaż z pierwszego meczu. Nie zależnie od ich składu będzie to ciężki mecz.KOCINA.com.pl: Czy przygotowywujecie się jakoś specjalnie do tego spotkania?

Mateusz Augustyn: Do spotkania z Niwką przygotowujemy sie tak jak do każdego innego meczu.KOCINA.com.pl: Co będzie kluczem do zwycięstwa z Niwką?

Mateusz Augustyn: Kluczem do zwycięstwa z Niwką będzie koncentracja oraz wykonywanie założeń taktycznych nakreślonych przez trenera, każdemu z nas przez cały mecz. Nie możemy pozwolić by przeciwnik sie rozkręcił.KOCINA.com.pl: Czy da się odczuć, że spotkanie z Niwką to coś więcej niż mecz?

Mateusz Augustyn: Jak najbardziej. Mecze z Niwką zawsze wzbudzały wiele emocji zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Teraz jest podobnie. Każdy z nas jest zmotywowany by pokonać rywala zza miedzy.KOCINA.com.pl: Jaki typujesz wynik?

Mateusz Augustyn: Wygramy 2:1.


Mateusz Augustyn: W imieniu całej drużyny Serdecznie Zapraszamy na mecz. Emocji i bramek na pewno nie zabraknie!!!KOCINA.com.pl: Dziękuję za rozmowę i powodzenia w sobotę! Wygrajcie!Rozmawiał: Dominik DoMeL Żymła