Wywiad z Pawłem Domańskim!
Paweł Domański jest ,,motorem napędowym" Niwki...


Kolejnym gościem serwisu KOCINA.com.pl przed sobotnim Śląsko-Zagłębiowskim Klasykiem jest czołowy zawodnik Niwki Sosnowiec - Paweł Domański.
Zachęcamy do przeczytania rozmowy.


KOCINA.com.pl: Na wstępie zapytam, jak zdrowie Pawła Domańskiego? Czy uraz, którego nabawił się w spotkaniu z LKS Łąka przeszkodzi w grze przeciwko drużynie Górnika 09 Mysłowice?
Paweł Domański: W meczu z LKS Łąka doznałem urazu barku, po badaniach okazało się, że to na szczęście tylko mocne stłuczenie, wiec raczej bez obaw mogę stwierdzić, że do meczu z Górnikiem 09 będę gotowy do gry.


KOCINA.com.pl: Przed drużyną Niwki teraz Śląsko-Zagłębiowski Klasyk, czyli mecz przeciwko Górnikowi 09 Mysłowice. Czy da się odczuć w szatni, klubie, że jest to spotkanie niezwykle prestiżowe?
Paweł Domański: To prawda, takie spotkania zawsze dostarczają dużo emocji, może nie czuć tego tak bardzo w szatni na kilka dni przed meczem, ale myślę, że każdy z chłopaków będzie chciał zamazać potknięcie z "Łąką" i udowodnić, że to był tylko wypadek przy pracy.


KOCINA.com.pl: Domyślam się, że będziecie grali tylko i wyłącznie o 3 pkt. Ale, czy przygotowywujecie się jakoś specjalnie do tego starcia?
Paweł Domański: W tym meczu tak samo jak w każdym innym będziemy walczyć o 3 punkty. Przygotowanie wygląda podobnie jak do innych meczów, ale jestem pewien, że każdy z osobna czuje że to naprawdę ważne spotkanie.


KOCINA.com.pl: Zaliczyliście falstart. Do tego możecie nie zagrać w najmocniejszym zestawieniu. Zapowiada się ciężki mecz. Czy są obawy o zwycięstwo?
Paweł Domański: O ostatniej sobocie trzeba jak najszybciej zapomnieć, podnieść głowę góry i zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie, Co do składu, myślę, że po kontuzji powinien wrócić Bartek Zudin, więc to tylko na naszą korzyść. Czy są obawy? Przed meczem nie można się obawiać, trzeba mocno wierzyć w siebie i po prostu wygrać...


KOCINA.com.pl: Co powinno zapewnić Zielonej Koniczynce wygranie z Kociną?
Paweł Domański: Na pewno musimy być skoncentrowani w stu procentach, dużo walki i odrobinę szczęścia.


KOCINA.com.pl: Jest Pan postacią pierwszoplanową drużyny AKS-u, swoistego rodzaju gwiazdą zespołu.
Paweł Domański: To, że przyszedłem do zespołu AKS-u z wyższej ligi nie daje mi statusu gwiazdy, chciałbym moją postawą na boisku udowodnić swoją wartość, a nie tym, że rozegrałem kilka meczy w 2 lidze.


KOCINA.com.pl: Czy liczy się Pan z faktem, że może być bardzo pilnowany i niesamowicie poobijany?
Paweł Domański: Bardzo dobrze. Nie można zapomnieć, że nie tylko Ja będę na boisku, i każdy z moich kolegów będzie w stanie zagrozić bramce przeciwnika. A co do poobijania, no cóż walka to nieodłączny współczynnik piłki nożnej.


KOCINA.com.pl: Jaki typuje Pan wynik?
Paweł Domański: 3-1, ale każdy inny na korzyść AKS-u będzie dobrym wynikiem.


KOCINA.com.pl: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w sobotę! I oby bark szybko ,,doszedł" do siebie. :)
Paweł Domański: Również dziękuję i wzajemnie :)


Rozmawiał :Dominik DoMeL Żymła


AKS Niwka Sosnowiec-Górnik 09 Mysłowice
16.08.14r. godz. 17.00
Stadion AKS-u Niwka
Sosnowiec-Niwka, ul.Orląt Lwowskich 70
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!
Transmijsę NA ŻYWO! Przeprowadzi: Telewizja Śląskie.TV a relację tekstową również na żywo KOCIAN.com.pl


Zdjęcia przesłane przez zawodnika, źródło:
www.zaglebie.sosnowiec.pl