Wywiad z trenerem
Stanisław Gawenda


Przed nadchodzącym sezonem, postanowiliśmy przeprowadzić krótką rozmowę z szkoleniowcem Kociny - Stanisławem Gawendą.
Trener z dość dużym dystansem podchodzi do nowego sezonu i zdecydowanie studzi nastroje przed ligowymi rozgrywkami.KOCINA.com.pl: Jaki jest Cel Górnika 09 Mysłowice przed nadchodzącym sezonem?
Stanisław Gawenda: Nie będę tutaj odkrywczy jeżeli powiem, że sytuacja, w której jesteśmy, powoduje jedynie walkę o utrzymanie.

KOCINA.com.pl: Jak potraktuje Górnik 09 tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski? Raczej jako przymus? Czy może sparingi albo jakiś konkretny cel?
Stanisław Gawenda: Żartując: to mamy małe szanse na to trofeum. Będziemy chcieli jak najwięcej sportowo skorzystać z tych rozgrywek.

KOCINA.com.pl: Czy widzi Pan w którymś z zawodników typowego lidera zespołu?
Stanisław Gawenda: Lider kreuje się na boisku, oby się ktoś taki pojawił. Ja myśle, iż siłą tego zespołu jest kolektyw.

KOCINA.com.pl: Jakiej gry Kociny możemy się spodziewać w nowym sezonie? W sparingach z grą było dobrze, jedynie był problem z skutecznością...
Stanisław Gawenda: Ja jestem ostrożniejszy w ocenie, ale zgadzam się z diagnozom. Zresztą w tamtym sezonie był to również główny problem, dlatego staramy się niwelować brak napastnika pewnym ustawieniem, ale jest to trudna sprawa.

KOCINA.com.pl: Jak skomentuje Pan przeniesienie Kociny z II do I grupy Katowickiej Ligi Okręgowej? Co powie Pan na temat nowych rywali?
Stanisław Gawenda: Cóż... tydzień przed decyzją miałem informacje, że nic się nie zmienia...

KOCINA.com.pl: Czeka Nas kilka naprawdę elektryzujących spotkań, min. Derby Mysłowic z Unią Kosztowy, mecze z Pogonią Imielin czy wreszcie Śląsko-Zagłębiowski Klasyk z AKS-em Niwka Sosnowiec. Do tych spotkań podejdziecie jak do każdego meczu czy jakoś specjalnie?
Stanisław Gawenda: Teraz też już były, powinny wywoływać tylko sportowe emocje.

KOCINA.com.pl: Czy drużyna, trener oczekuje czegoś od kibiców?
Stanisław Gawenda: W naszej sytuacji każdy przejaw życzliwości czy sympatii jest ważny, nie mówiąc już o kibicowaniu.

KOCINA.com.pl: Czego Pan jako szkoleniowiec oczekuje od zarządu klubu?
Stanisław Gawenda: Zarząd po rezygnacji Prezesa to jedna osoba, dojdzie prawdopodobnie kierownik drużyny do pomocy. Są to na pewno bardzo oddane klubowi osoby, które muszą stawać na przeciw coraz bardziej pogarszającej się sytuacji klubu.

KOCINA.com.pl: Czego życzyłby Pan sobie oraz sympatykom Kociny na nadchodzący sezon?
Stanisław Gawenda:Spokojnego utrzymania, poprawy gry na tyle, aby dawała zadowolenie kibicom. Pamiętając, że prawie wszyscy chłopcy są z Mysłowic. Chciałbym poprawy sytuacji ekonomicznej na tyle, aby pozwoliła na w miarę stabilną działalność.


Rozmawiał: Dominik DoMeL Żymła