Zaczynamy przygotowania!

Na dzień 15-go lipca na godzinę 18.00 został, zaplanowany pierwszy trening po letniej przerwie. W tym dniu miało być wiadome, kto zostaje, kto odchodzi. Na treningu pojawiło się 25-ciu zawodników! Zajęcia poprowadził nowy szkoleniowiec Kociny - Stanisław Gawenda.


Zanim Górnik 09 Mysłowice rozpoczął przygotowania do nowego sezonu, na dzień 10 lipca zaplanowano casting piłkarzy - mógł przyjść każdy, kto chciał reprezentować barwy Górnika 09 Mysłowice. Na stadionie zameldowało się 14 chętnych. Zajęcia, podczas których potencjalnym zawodnikom Górnika 09 przyglądał się trener trwały trzy dni (podczas nich dołączyło jeszcze kilku chłopaków), tak by móc dobrze się przyjrzeć i zastanowić. Ci, lepsi dostali szansę treningów z pierwszą drużyną, a czy zostaną to czas pokaże.

Jeżeli chodzi bezpośrednio o ,,starą" ekipę, to na dzień dzisiejszy w drużynie zostają: Damian Humski, Jakub Strumień, Mateusz Augustyn, Tomasz Bartkiewicz, Rafał Wiklak, Arkadiusz Bywalec, Sebastian Samojluk oraz Karol Ejdys. Do treningów po kontuzji kolana wraca Maciej Majer. Na pierwszym treningu pojawiło się także 17 nowych zawodników, w tym kilku, którzy przeszli casting, kilku zaproszonych przez trenera oraz kilku którzy wracają na boisko min. Łukasz Kasprzyk, Bartek Sowa czy Arkadiusz Kępa. Na pierwszym treningu nie było natomiast bramkarzy. W najbliższym czasie na treningach pojawi się jeszcze kilku zawodników, kilku odpadnie. Kadra powinna być pewna na początku sierpnia.
O wszystkim będziemy informować ba bieżąco!

Nieoficjalnie w kuluarach mówi się, że Kocinę mają wzmocnić Nasi ex zawodnicy aktualnie grający min. w Kosztowskiej Unii.

Jeżeli sprawy dalej potoczą się w tym kierunku to przed przyszłym sezonem możemy spać spokojnie.

W chwili obecnej trener Gawenda pracuje sam z drużyną, wielu twierdzi by było dobrze, aby posiadał On asystenta, który może dobrze doradzi, pomoże, może więcej zauważy czy tak się stanie zapewne poinformujemy.

Co do sparingów wszystkie załatwił jeszcze Tomasz Wolak, jeżeli owe gry kontrolne nie dojdą do skutku to wówczas trener Stanisław Gawenda na szybko spróbuje załatwić jakieś spotkania towarzyskie.
O szczegółach poinformujemy niebawem!

Dominik DoMeL Żymła