Zaczynamy!
Piłkarze Górnika 09 czekają na pierwszy wiosenny mecz...


Górnik 09 Mysłowice w końcu zainauguruje rundę wiosenną ligi okręgowej, która powinna trwać już od dwóch tygodni. Podopieczni trenera Huberta Wilka są głodni gry a w Wielką Sobotę na wyjeździe zmierzą się z Sokołem Wola.

Kocina, która kilka ostatnich tygodni tylko trenuje ze sporym opóżnieniem rozpocznie wiosenną batalię o ligowe punkty, chociaż pogoda nadal nie rozpieszcza to ze strony Prezesa Sokoła Wola zostaliśmy zapewnieni, że boisko jest w dobrym stanie i jest gotowe na sobotnie starcie.

Podopieczni trenera Huberta Wilka są głodni gry, goli i zwycięstw i z dużą determinacją i zaangażowaniem pracują na treningach co z pewnością przyniesie zamierzony efekt.
Nasz rywal-Sokół Wola to także beniaminek rozgrywek, Wolanie po 16 kolejkach (jeden mecz rozegrany więcej niż Kocina) mają 15 punktów na swoim koncie i są na 12 miejscu w ligowej tabeli, bilans bramkowy to 20 goli zdobytych i 37 straconych.
Sokół Wola to zespół ambitny i bardzo groźny szczególnie na swoim terenie, w Woli punkty straciła Podlesianka Katowice czy Unia Kosztowy.

Przypominamy, iż Górnik 09 Mysłowice do tej pory zgromadził 26 punktów, ,,zero-dziewiątka" wygrała 7 razy, 5 razy dzieliliśmy się punktami i 3 razy musieliśmy uznać wyższość rywali, bilans bramkowy to 29 bramek strzelonych i zaledwie 16 straconych (mniej-15, straciła jedynie Podlesianka).

Gospodarze sobotniego meczu, tydzień temu rozpoczęli ligowe zmagania, jednak musieli uznać wyższość Podlesianki Katowice i przegrali, aż 4:1.
Jesienią w Mysłowicach, górą byli piłkarze z Grodu Mysława którzy zwyciężyli, aż 5:1 i mamy nadzieję oraz mocno ściaskamy kciuki, że i tym razem zwycięży Górnik 09.

Spotkanie zostanie rozegrane w Wielką sobotę na kameralnym aczkolwiek fajnym obiekcie Sokoła w Woli przy ul. Pszczyńskiej 7.


Dominik Żymła