Górnik 09 w tym sezonie całkowicie zdominował rozgrywki!

Stadion Śląski Chorzów-Górnik 09
1 - 5
( 1-3 )

Piłkarze Górnika 09 Mysłowice jadąc do Chorzowa na mecz z Stadionem Śląskim mieli za zadanie wygrać a dzięki 19 zwycięstwu w tym sezonie zapewnić sobie już teraz awans. Zadanie zostało wykonane! Kocina po kapitalnych zawodach wygrała 5:1 i już teraz świętuje awans do Ligi Okręgowej! A przed zespołem pozostała walka o mistrzostwo ligi, jednak także tutaj mamy bezpieczną przewagę!

Poczatek meczu był bardzo spokojny. Zawodnicy jak "w ringu" próbowali na co ich stać. Jednak po kilku minutach to zespół z Mysłowic przejął incjatywę, co dało efekt już W 8 minucie, piłkę z rzutu rożnego w pole karne posłał Marcin Golasz a akcję wykończył Kamil Dylewski, który uderzeniem głową otworzył wynik spotkania.

4 minuty później zdobywca pierwszej bramki podaje w tempo Kamińskiemu, który bez problemu ograł bramkarza gospodarzy i podwyższył prowadzenie.

Jednak młodzi zawodnicy Stadionu się nie poddali i w 32 minucie po rzucie wolnym zdobywają gola kontaktowego.
Pod koniec pierwszej połowy gra stała się bardzo nerwowa. Jedni i drudzy starali się strzelić kolejne bramki, jednak dobrze bronili obaj bramkarze.
Na minutę przed końcem pierwszej części spotkania sędzia odgwizdał faul w polowie boiska, błyskawicznie grę wznowił Paweł Małolepszy, podał do Adriana Bogdańskiego, a ten pięknym strzałem w samo okienko bramki Stadionu Śląskiego podwyższył prowadzenie Kociny.

W przerwie spotkania trener Hubert Wilk dokonał jednej zmiany i po kontuzji do gry wrócił Marek Kurtok, który zastapił na boisku Roberta Kamińskiego.

Druga połowa była bardzo dynamiczna, nie brakowało ciekawych zagrań, okazji bramkowych oraz walki, ale to Górnik 09 Mysłowice dominował.

W 65 minucie Mysłowicka ,,zero-dziewiątka" przeprowadziła piękną akcję i po asyscie Krzysztofa Gondzika do bramki po raz kolejny w tym spotkaniu trafił Adrian Bogdański.

Gospodarze sie nie poddawali i ambitnie walczyli o kolejną bramkę. Jednak to Kocina w 77 minucie zdobywa gola, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Gondzik.

Z ostatnim gwizdkiem arbitra w obozie ,,zero-dziewiątki" był szał radości, cieszyli się zawodnicy, sztab zespołu, działacze i kibice bowiem zwycięstwo dało Nam UPRAGNIONY AWANS!!!

Podsumowywując, mecz był ciekawy, dynamiczny i stał na wysokim poziomi, a przeciwnicy z Chorzowa nie dali sobie łatwo wydrzeć zwycięstwa oraz pokazali się z bardzo dobrej strony. Na uwagę zasługuje także fakt, iż piąte trafienie Kociny w tym spotkaniu było 100 w tym sezonie! (drugi zespół z największą liczbą zdobytych goli to UKS Szopienice, 62 gole).

Do końca sezonu pozostało 5 kolejek oraz jedna zaległa, która zostanie rozegrana we wtorek o godzinie 18:00 wówczas to w Mikołowie Górnik 09 zmierzy sie z miejscowymi rezerwami AKS-u.