Zagramy w sobotę?
Czy uda się rozegrać I kolejkę rundy rewanżowej?


Na sobotę 17 marca Śląski Związek Piłki Nożnej zaplanował inaugurację rundy rewanżowej ligi okręgowe, Kocina na wyjeździe miała się zmierzyć z Wawelem Wirek. Pojawiają się jednak wątpliwości czy uda się rozegrać najbliższą kolejkę bowiem boiska są w fatalnym stanie a prognozy weekendowe nie są optymistyczne.

Zima długo nie odpuszczała co spowodowało, że jeszcze niespełna dwa tygodnie temu na większości boisk była spora warstwa śniegu oraz lodu, ostatnia dodania temperatura oraz deszcz skutecznie pozbyły się z boisk śniegu i lodu, jednak sporo wody zalegało i zalega do dzisiaj na boiskach i o ile na części boisk (w naszej grupie ligi okręgowej) można by rozegrać mecz to jednak murawa bardzo by ucierpiała a gra w takich warunkach narazi na spore koszty właścicieli boisk (odbudowa-renowacja) oraz na utratę zdrowia zawodników.

Niestety najbliższe prognozy pogody są negatywne, będzie padać deszcz oraz śnieg a także mają powrócić minusowe temperatury.
Dlatego najrozsądniej byłoby odwołać najbliższą kolejkę o co z resztą apeluje większość naszych ligowych rywali.

Decyzję taką podejmie Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach na czwartkowym wieczornym posiedzeniu a o decyzji niezwłocznie Państwa poinformujemy.

Płyta główna stadionu Górnika 09 mimo, że ma drenaż i dobre odprowadzanie wody to potrzebuje jeszcze czasu aby była w bardzo dobrym stanie i by jej nie zniszczyć.
Na płycie trwają także prace, prowadzone przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, murawa jest równana oraz napowietrzana, rozrzucono także nawóz oraz trawę regeneracyjną, więc niebawem płyta główna stadionu powróci do dobrej ,,kondycji".

Dominik Żymła