Żal było patrzeć...

Górnik 09 Mysłowice-Pogoń Imielin
1 - 6
( 0-2 )
Po pierwszych minutach meczu nic nie zapowiadało takiej klęski...

Już na początku zawodnicy z Gwarków 13 mogli objąć prowadzenie, jednak zabrakło szczęścia.
I właśnie od tego momentu, na 88 minut przed zakończeniem meczu, wszystko zaczęło sie walić. Kocina nie potrafiła przeprowadzić żadnej akcji do końca, a na festiwal błędów obrońców żal było patrzeć...

W 8 minucie meczu padł pierwszy i nie ostatni gol dla Pogoni. Obrońcy odpuścili i Bogacki nie miał szans na obronę po strzale głową. Wszystkie podania kończyły się przejęciem piłki przez przeciwników. Widać bylo, że goście są dużo lepiej przygotowani i zawsze o krok przed gospodarzami.

30 minut po zdobyciu pierwszego gola, po fatalnym wznowieniu gry i szkolnym błędzie Rotko, Pogoń zdobywa drugą bramkę. Pod koniec pierwszej połowy Kocina trochę się obudziła. Po faulu na Bryku sędzia dyktuje rzut wolny. Jednak golkiper z Imielina broni, a piłka wychodzi na rzut rożny.

Po wznowieniu gry Kocina raczej się broniła niż atakowała. W 51 minucie niestety było już 3-0, a minutę później już 4-0. Po prawie godzinie gry Górnik 09 ma okazje na zdobycie pierwszej bramki, bramkarz gości wychodzi wyżej do gry i na prawie pustą bramkę nie celny strzał oddaje Gondzik. Okazję ma jeszcze Michał Kowalski, jednak i jemu nie dopisuje szczęście.

Chwilę później dochodzi do podwójnej zmiany. Z boiska schodzi Ryczan i Kowalski, a w ich miejsce wchodzą Strzewiczek i Kurtok. Pięć minut później kolejna zmiana i z boiskiem żegna się Golasz, a na boisku melduje się Wojciechowski. Gra trochę się ożywia. Kocina stara się atakować, jednak tak jak w pierwszej połowie, akcje są przerywane. W 75 minucie trener Wijas wykorzystuje ostatnią zmianę i za Gondzika wchodzi Bacia.

Minutę później wydaje się, że w końcu Kocina przełamie się i strzeli bramkę. Rzut wolny wykonany przez Kępe trafia w światło bramki, niestety znów obrona Imielina daje o sobie znać i wybija piłkę, którą ma okazję dobić Wojciechowski, piłka mija słupek o milimetry.

W końcu 10 minut przed ostatnim gwizdkiem, akcję przeprowadza Kurtok ze Strzewiczkiem i na konto tego drugiego trafia kolejna bramka. Imielin nie odpuszcza i przed zakonczeniem meczu zdobywa jeszcze dwie bramki...Skład Górnika 09:
1. Łukasz BOGACKI
6. Łukasz KASPRZYK
11. Piotr ROTKO [Kapitan]
4. Michał MARKO
9. Arkadiusz KĘPA
5. Kamil DYLEWSKI
18. Michał KOWALSKI (60' 13. Marek KURTOK)
3. Jacek RYCZAN (60' 16. Karol STRZEWICZEK)
8. Mateusz BRYK
19. Marcin GOLASZ (65' 15. Grzegorz WOJCIECHOWSKI)
20. Krzysztof GONDZIK (75' 7. Kamil BACIA)
Rezerwa:
22. Radosław BŁASZCZYK
17. Wojciech KOWALSKI


Trener: Jerzy WIJAS
Kierownik: Kazimierz KOPERCZAK


Skład Unii:
29. Sebastian FABER
10. Marcin POLARZ
15. Łukasz BUNDZYŁO [Kapitan]
94. Kamil CISOŃ
6. Mateusz PACWA -55'
5. Adrian WOJTASZAK (85' 18. Mirosław TARABASZ)
9. Sebastian RZEPA -38' -84'
19. Łukasz SAMEK (67' 20. Denis BELLA -90')
14. Andrzej MALINA -8'
99. Michał ŁUCKI
7. Przemysław NIEWIEDZIAŁ -51' -52' (75' 8. Grzegorz CUBER)


Rezerwa:
1. Dawid TWORUSZKA
11. Robert STOJAK
13. Szymon ŚMIERCIAKTrener: Grzegorz RAJMAN
II trener: Marcin POLARZ
Kierownik: Janusz SKWARA
Sędzia główny: Zenon CHUDY
1 asystent: Adam ADAMUS
2 asystent: Sławomir SMACZNY

Podokręg: BYTOM

Monika GAWOROWSKA