Zapowiedź 8 kolejkiW najbliższy weekend zostanie rozegrana kolejna, 8 już kolejka ligowa Katowickiej klasy A z udziałem Górnika 09 Mysłowice.
Wydarzenie:
Najciekawiej zapowiadają się Derby Katowice gdzie na boisku w Szopienicach miejscowy UKS zmierzy się z poprawnie grającym zespołem Victorii Katowice. Gospodarze będą chcieli wygrać i powrócić na drugie miejsce (gorszy bilans bramkowy od Strażaka Mikołów) natomiast porażka do lidera z Mysłowic będzie już oznaczała stratę 8 pkt. Victoria Katowice natomiast za wszelką cenę będzie chciała zrehabilitować się za pogrom z ostatniej kolejki gdzie na własnym treneie przegrali z Górnikiem 09 Mysłowice aż 1:9, zwyciężając z UKS-em zachowają realne szanse na awans.

Warto odnotować:
W Katowicach przyzwoicie radzący sobie zespół KP zmierzy się na włąsnym terenie z coraz lepiej i skuteczniej grającymi rezerwami Uranii Ruda Śląska, zwycięstwo Uranii może spowodować awans do górnej części tabeli, z kolei jeśli wygra KP awansuje wyżej i ze spokojem Katowiczanie będa mogli spoglądac w ligową tabelę.

Zestaw par 8 kolejki:

Górnik 09 Mysłowice - Stadion Śląski Chorzów (sobota) 15:00
Siemianowiczanka II - Strażak Mikołów (niedziela) 11:00
UKS Szopienice - Victoria Katowice (sobota) 15:00
Jastrząb Bielszowice - MK Górnik Katowice (sobota) 15:00
Hetman 22 Katowice - 1.FC Katowice (niedziela) 11:00
KP Katowice - Urania II Ruda Śląska (sobota) 15:00
Kolejarz 24 Katowice - AKS II Mikołów (sobota) 13:30

Zachęcamy do zapoznania się z tabelą po siedmiu kolejkach, dostępna po lewej stronie serwisu.


Dominik Żymła