Zasłużone zwycięstwo!
Obyśmy taki obrazek widzieli po każdy meczu Kociny!


MK Katowice - Górnik 09 Mysłowice
0 - 1
( 0-1 )
Górnicze Derby I grupy Katowickiej Ligi Okręgowej zasłużenie wygrał przeważający Górnik 09 Mysłowice.

Kocina ten mecz musiała wygrać i tak się stało. Na pewno cieszy pierwszy mecz na zero z tyłu, na pewno cieszy zwycięstwo i trzy punkty, jednak z grą było już gorzej.

Z całym szacunkiem dla rywala, ale zespół Górnika Katowice to jeden z kandydatów do spadku a w meczu z Kociną zagrali słabo, niestety nie wiele lepiej zagrała Kocina.

W kilku aspektach było lepiej niż w ostatnich spotkaniach, jednak mankamentem w grze Górnika 09 było wiele nie porzemyślanych zagrań i ,,ruchów", wiele niedokładności i prostych błędów oraz brak skuteczności. Zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" walczyli i przeważali, spotkanie mogli wygrać i to dużo dużo wyżej niż 1-0, min. w 74 minucie spotkania bramki z rzutu karnego dla Kociny nie zdobył Bojan Bruź, po Jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od lini bramkowej i wróciła na boisko...

Bramka dla Kociny padła w 41 minucie po mocnym strzale, której autorem jest Bojan Bruź.

Mamy nadzieję, że sobotnie zwycięstwo z MK Górnik Katowice wiele zmieni na lepszę, że poprawi atmosferę w drużynie, ułatwi grę (w psychice) na następne spotkania.

Warto dodać, że w zespole MK wystąpiło kilku byłych zawodników Kociny, w bramce bronił Krzysztof Kijas a po boisku biegali Maciej Domisiewicz oraz ulubieniec sympatyków Górnika 09 - Grzegorz Kania.

Licznie w Katowicach zameldowali się także fani Kociny, których było nie wiele mniej niż kibiców miejscowych.

Spoglądając w tabelę i bilans Górnika 09 można śmiało stwierdzić, że gdyby nie głupio stracone punkty to dzisiaj bylibyśmy w czołówce ligi i tracili do lidera zaledwie trzy punkty!
Jak? Przegraliśmy z ostatnim w tabeli KS Żory 2-1, gdybyśmy byli bardziej skuteczni i nie popełnili błędów w obronie to spotkanie byłoby wygrane i zdobylibyśmy 3 pkt, podobna sytuacja tyczy się meczu z Spartą Katowice, jednak tam zdobyliśmy chociaż punkt.
Łącznie straciliśmy 5 punktów a gdyby dopisac je do ligowej tabeli to mielibyśmy dzisiaj ich aż 18!
A tak naprawdę w meczu z Unią Kosztowy mogliśmy się także pokusić o punkty...Skład Górnika 09:
1. Jan SITKO
2. Tomasz GRZYBEK
3. Michał ŚLIWIŃSKI
4. Damian HUMSKI
5. Arkadiusz ŻEMLOK
6. Wojciech KOWALSKI
7. Mateusz AUGUSTYN (46' Piotr ROTKO)
8. Sergiusz BRAKSTOR (77' Wojciech ŚMIGIEL)
9. Mateusz BRYK
10. Bojan BRUŹ 41'
11. Adrian BOGDAŃSKI


Rezerwa:
12. Radosław BŁASZCZYK
13. Marek KURTOK
14. Karol STRZEWICZEK
15. Rafał DOMBEK


Trener: Stanisław GAWENDA
Kierownik: Kazimierz KOPERCZAK

Dominik DoMeL Żymła