Zbiórka dla Radka Kwietniewskiego!
Radek Kwietniewski dwukrotnie zdobył złoty medal w Pucharze Polski!


Cały dochód ze sprzedaży biletów na sobotni Śląsko-Zagłębiowski Klasyk, czyli mecz pomiędzy Górnikiem 09 Mysłowice a AKS-em Niwka Sosnowiec zostanie przekazany na pomoc Mysłowiczanowi, kibicowi Kociny - Radkowi Kwietniewskiemu!

Wielki mecz. O randze tego spotkania nie trzeba wiele pisać. Tradycyjnie ,,Święta wojna" ściągnie na trybuny sporą ilość kibiców. Fani Górnika 09 Mysłowice zapowiadają, że kibice i zawodnicy długo nie zapomną tego spotkania, będzie ciekawie, emocjonująco i głośno, zapowiadają że stworzą godną atmosferę jak na Śląsko-Zagłębiowski Klasyk!

Ze względu na spodziewaną dużo ilość fanów, postanowiliśmy przekazać cały dochód ze sprzedanych biletów na rzecz Mysłowiczanina, kibica Górnika 09 - Radka Kwietniewskiego!

Radek jako młody chłopak uległ poważnemu wypadkowi. Został potrącony przez samochód dostawczy.
Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie przez ponad trzy miesiące przebywał w śpiączce. Rokowania były fatalne, Radek miał nawet sam nie wstawać z łóżka. Jednak dzięki uporowi, determinacji, psychicznej sile rodziców a przede wszytkim samego Radka zaczął wstawać z łóżka, chodzić i normalnie funkcjonować.

Ponad to! Radek zaczął trenować armwrestling - czyli, siłowanie się na rękę gdzie zdobywa niesamowite osiągniecia, nie tylko na arenie lokalnej, ale ogólno Polskiej i Światowej!!!

Radek Kwietniewski to fantastyczny przykład że, nie warto się poddawać! Radek miał nie wstawać samemu z łóżka a został sportowcem! I to jakim!
Mimo swojej niepełnosprawności wielu sportowców sprawnych nie potrafi mu dorównać...
Niestety treningi i zawody w przypadku Radka są bardzo kosztowne, dlatego postanowiliśmy mu pomóc! Dlatego właśnie ta sobotnia ,,zbiórka"! Bilet tradycyjnie po 5 zł, jednak każdy kto chce pomóc Radkowi, każdy kto chce pomóc w rozwijaniu pasji może wrzucić więcej! <-- do czego gorąco zachęcamy!!!


Zapraszamy także do zobaczenia materiału wideo o Radku, rozmowa z mamą, historia i także rozmowa z samym Radkiem:
DOSTĘPNA TUTAJ

Dominik DoMeL Żymła