Zdobyć Podlesie!Już w sobotę 11 listopada zespół Górnika 09 uda się do Katowic na ostatni wyjazdowy mecz, tym razem podopieczni trenera Huberta Wilka zmierzą się z rozpędzoną Podlesianką Katowice.

O rywalu można napisać wiele dobrego. Z całą pewnością jest to zespół poukładany od bramkarza po napastnika, piłka ładnie chodzi między zawodnikami, jest pomysł na grę a zespół nawet gdy w ostatniej minucie przegrywa czy remisuje to nie ma na boisku chaosu a drużyna dalej gra swoje, spokojnie ,,klepiąc" piłkę.
Podlesianka Katowice jest jednym z kandydatów do awansu i na tym etapie możemy powiedzieć, że sprawa awansu rozegra się pomiędzy Unią Kosztowy (za którą mocno ściskamy kciuki!) Pogonią Imielin i właśnie Podlesianką, która szczególnie groźna będzie na własnym stadionie, gdzie jest żywiołowo dopingowana przez swoich kibiców.

Gospodarze sobotniej potyczki znajdują się na 3 pozycji w ligowej tabeli, wygrali 7 spotkań, 5 zremisowali a w tym sezonie nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Bilans bramkowy to 27 goli strzelonych i 13 straconych.

Górnik 09 Mysłowice po sobotniej porażce z Imielińską Pogonią plasuje się na 6 pozycji ze stratą zaledwie 3 punktów do Podlesianki. Bilans bramkowy to 25 goli zdobytych i 10 straconych (najmniej w całej stawce!)

Spotkanie zapowiada się ciekawie, w piłkarzach Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" po sobotniej nie zasłużonej porażce jest ogromna sportowa złość, która mamy nadzieję zmieni się w suckes w postaci zwycięstwa w Katowicach a o to będzie ciężko bo zabraknie kilku kluczowych graczy, trener Hubert Wilk nie może skorzystać z kontuzjowanego Mateusza Augustyna, pauzującego za kartki Łukasza Huziora oraz Sebastiana Ptaszka a z chorobą zmaga się Krzysztof Gondzik.

Niezmienia to faktu, ze potrafimy grać dobrze w piłkę i do Katowic jedziemy po 3 punkty, które jesteśmy w stanie zdobyć.


Podlesianka Katowice-Górnik 09 Mysłowice
11.11.2017r. godz. 13:00
Stadion Podlesianki
Katowice-Podlesie ul. Sołtysia 25
Dominik Żymła