Zimny prysznic...
Samymi chęciami meczu nie da się wygrać...


Górnik 09 Mysłowice-AKS Mikołów
0 - 2
( 0-1 )
W wielką sobotę Górnik 09 Mysłowice rozegrał kolejne ligowe spotkanie, tym razem Kocina zagrała słabo i mecz przegrała 2:0 z AKS-em Mikołów spadając w otchłań ligowej tabeli...

Pierwsza połowa spotkania to bardzo słaby poziom, mimo że i jedni i drudzy stworzyli jakieś sytuacje bramkowe poziom był niski a mecz nie najlepiej się oglądało... Kocina grała bojaźliwie, bez pewności bez odpowiednich decyzji, mimo że kilka razy zawodnicy Górnika 09 zagrali fajne akcje gdzie zawodnicy AKS-u się gubili.
Bramkę straciliśmy w 32 minucie, po zamieszaniu w polu karnym piłka wtoczyła się do bramki Kociny...

Druga połowa to znacznie lepsza gra Górnika 09 jednak i tak nie wychodziła poza poziom przeciętny, Kocina grała wyżej, odważniej, pewniej, więcej lepszych okazji jednak w kilku sytuacjach gdzie piłka powinna znaleźć się w siatce bramki Mikołowa nie wiedzieć jak nie padał gol, AKS Mikołów groźnie kontratakował i jeden z takich ataków w 89 minucie zakończył się bramką i praktycznie zakończył spotkanie...

W 72 minucie miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja... Faulowany w brutalny sposób jest Kamil Dylewski (atak prostymi nogami od tył gdzie zawodnik był bez piłki) sędzia liniowy zasygnalizował faul (na czerwoną kartę jak przyznał także asystent sędziego) a główny puścił grę i zareagował dopiero gdy piłka opuściła boisko, chwilę później czerwoną kartkę zobaczył kapitan Kociny Kamil Dylewski a faulujący zawodnik nie został nawet upomniany.
Warto dodać, że w 86 minucie także zawodnik AKS-u wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

Trzeba także podkreślić, że do zespołu wrócił Arkadiusz Kępa a w meczu z powodu kontuzji nie wystąpił Marcin Golasz, Grzegorz Wojciechowski, Mateusz Grochla oraz Dominik Rado a Jacek Ryczan pauzował za kartki.

Nie wiadomo czemu Kocina w sobotę zagrała tak słabo... Może zawodnicy głowami byli już na świętach? W każdym bądź razie ten mecz podziałał na Kocinę jak zimny prysznic... Zaliczyliśmy falstart ale szansa na utrzymanie wciąż jest spora... Głowy do góry i walczymy dalej! Bo meczy zostało jeszcze dużo a walki, ambicji i zaangażowania podopiecznym Jerzego Wijasa nie wolno odmówić...!Skład Górnika 09:
22. Damian ŁACH
9. Kamil BACIA (57' 8. Mateusz BRYK)
11. Piotr ROTKO
4. Michał MARKO
20. Łukasz KASPRZYK
13. Marek KURTOK
15. Arkadiusz KĘPA
17. Kamil DYLEWSKI [Kapitan] -72'
10. Paweł MAŁOLEPSZY
99. Marcin JASZCZUK
6. Adrian BOGDAŃSKI


Rezerwa:
89. Łukasz BOGACKI
14. Daniel HERMYT
16. Bartosz PRZYBYLSKI
21. Krzysztof TRZCIONKA


Trener: Jerzy WIJAS
II trener: Radosław BŁASZCZYK
Opieka medyczna Dominik ŻYMŁA
Dominik DoMeL Żymła