Zimowe podglądanie. 9-Pogoń Imielin

Ludowy Klub Sportowy ,,Pogoń" ImielinZnana dobrze Mysłowiczanom Imielińska Pogoń będzie kolejną drużyną, której przyjrzy się serwis KOCINA.com.pl w zimowych przygotowaniach.

Drużyna Pogoni zajmuje po 16 kolejkach 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 24 pkt, na co złożyło się sześć wygranych oraz sześć remisów, drużyna przegrała także cztery spotkania. Bilans bramkowy to 28 goli zdobytych a 19 straconych.

W meczu z Górnikiem 09 Mysłowice, nazywanym przez drużynę z Imielina Wielkimi Derbami rozegrany został na stadionie w Mysłowickim Parku Zamkowy.
Po pasjonującym meczu piłkarze z Grodu Mysława zasłużenie wygrali 3-1, warto dodać, iż Kocina była wówczas w tabeli 12 a Pogoń trzecia..

Drużyna Pogoni Imielin była ,,Jasną Gwiazdą” naszych rozgrywek, zwłaszcza w pierwszej części rundy jesiennej, gdzie niespodziewanie była w ścisłej czołówce, a od momentu porażki z Górnikiem 09 LKS ,,złapał” chyba zadyszkę bo obniżył loty..

Zarząd chce, aby drużyna zajęła na koniec sezonu co najmniej szóstą lokatę.
W tym celu klub starał się wzmocnić zespół, a pierwszym transferem była zmiana szkoleniowca. Nowym trenerem Pogoni Imielin został były bramkarz GKS-u Katowice-Marek Franczuk.

Jeśli chodzi o pozostałe wzmocnienia to do drużyny dołączyli Mateusz Moch oraz Dawid Tworuszka, do drużyny powinien jeszcze dołączyć testowany obrońca i napastnik, jednak póki, co klub nie podaje nazwisk.
Z drużyny nikt nie ubył.

Ekipa spotyka się cztery razy w tygodniu, zawodnicy trenują na hali, boisku, siłowni i w terenie oraz rozgrywają mecze kontrolne.

Lista sparingów:

01.02.14r. - Podlesianka Katowice
08.02.14r. - ZET Tychy
11.02.14r. - MKS Lędziny
15.02.14r. - Ogrodnik Cielmice
22.02.14r. - GKS Tychy
25.02.14r. - GKS Katowice
01.03.14r. - GTS Bojszowy
07.03.14r. - Znicz Jankowice
15.03.14r. - Sokół Wola

Dominik DoMeL Żymła