Zimowe podglądanie. 2-Unia Przemsza Siewierz
Ludowy Klub Sportowy ,,Przemsza" Siewierz


Kolejna drużyna na liście serwisu www.KOCINA.com.pl w programie ,,Zimowe Podglądanie” to wicelider Katowickiej Okręgówki (II grupa) Przemsza Siewierz.

Przemsza Siewierz w rozgrywkach Katowickiej Ligi Okręgowej II grupy zajmuje aktualnie drugie miejsce, traci jedynie do Unii Ząbkowice jeden punkt, ale ma jedno spotkanie rozegranie więcej, jednak nad trzecią drużyną (Warta Zawiercie) ma cztery punkty przewagi.

Siewierzanie mają najlepszy bilans bramkowy. W szesnastu spotkaniach zdobyli aż 31 bramek a stracili zaledwie dziewięć.

W spotkaniu z Górnikiem 09 Mysłowice padł dla Siewierzan szczęśliwy remis 1-1. Wówczas lider z Siewierza przegrywał z popularną Kociną 0-1 od 18 minuty po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Arka Kępy. Przemsza wyrównała po rozpaczliwej akcji dopiero w 85 minucie.

Przemsza Siewierz przygotowania do rundy wiosennej zaczęła najpóźniej z wszystkich drużyn drugiej grupy, 21 stycznia.
Siewierzanie spotykają się cztery razy w tygodniu oraz zagrają sześć spotkań kontrolnych.

Jak na razie drużynę opuściło trzech zawodników, dwóch z nich odeszło do RKS-u Grodziec natomiast jeden zawodnik rozstał się z klubem poprzez rozwiązanie umowy.

Do Przemszy przyszedł także nowy zawodnik - ofensywny pomocnik/napastnik, który ostatnio reprezentował barwy drużyny z Częstochowskiej okręgówki – Warty Kamieńskie Młyny.

Przemsza Siewierz chciałaby bardzo awansować do IV ligi, jednak na ten sezon za cel Siewierzanie postawili sobie miejsce na podium.

Plan sparingów:

1.02.14r. - Górnik Piaski 2-4
3.02.14r. - MKS Myszków 4-1
8.02.14r. - Sparta Katowice odwołany
15.02.14r. - Unia Świerklaniec
22.02.14r. - Ostoja Żelisławice
1.03.14r. - MKS Poręba
9.03.14r. -Sokół Orzesze
15.03.14r. - RKS Grodziec

Dominik DoMeL Żymła