Z Vicią w niedzielę!W najbliższą niedzielę przygotowywujący się do rundy rewanżowej piłkarze niepokonanego lidera rozgrywek Górnika 09 Mysłowice zmierzą się w drugim sparingu tym razem z mocnym zespołem Victorii Jaworzno.

O Victorii można wypowiedzieć się tylko pozytywnie, podobny zespół do Kociny, grający szybką i efektywną piłkę z pomysłem na grę i dobrym przygotowaniem kondycyjnym prezentujący poziom zdecydowanie wyższy niż A-klasa w której występują.
Po rundzie jesiennej w klubie czuć ogromy niedosyt gdyż... Victoria jest ,,zaledwie" wiceliderem! W 13 kolejkach popularna Vicia wygrała 12 razy a zaledwie przegrała raz z liderem-Arką Babice do której tracą ledwie jeden punkt. Bilans bramkowy Victorii to 59 bramek zdobytych (najwięcej w lidze) oraz 13 straconych (najmniej w lidze).
W klubie stawiają na jedną kartę, tylko awans! Dlatego zespół z Jaworzna intensywnie przygotowywuje się do rozgrywek ligowych oraz solidnie się wzmocnił.

Przed zespołem Górnika 09 Mysłowice ciężki rywal, ale właśnie z takich sparingów idzie wynieść jak najwięcej dobrego. W tym meczu nie chodzi o wynik, ale o grę, sprawdzenie formy, zawodników i różnych wariantów.
,,zero-dziewiątka" mimo, że jest w komfortowej sytuacji pod rundzie jesiennej nie zamierza odpuszczać i zawodnicy ostro pracują na treningach.
Spotkanie wprawdzie sparingowe lecz zapowiada się ciekawie a przed podopiecznymi trenera Huberta Wilka solidna jednostka treningowa.
Jako ciekawostkę dodamy, iż podczas letnich przygotowań Kocina wygrała z Victorią 2-1 i była to jedyna porażka zespołu z Jaworzna w przygotowaniach.

Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 13:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Chełmku.

Dominik Żymła