Zwycięstwo Kociny w upale!
,,Trzeba nauczyć się przegrywać, aby powrócić silniejszym i wygrywać"


Siemianowiczanka II Siemianowice Śl.-Górnik 09 Mysłowice
1 - 4
( 0-2 )
Bardzo dobry mecz, wiele akcji, sporo niewykorzystanych, ambitna i dobra gra zawodników Kociny, dużo aktywności na boisku mimo lejącego się z nieba żaru i zasłużona wygrana.

Od pierwszych minut to podopieczni Huberta Wilka przeważali a szybko zdobyty gol dał dużo luzu, bowiem już w 3 minucie Wojciech Kowalski wyprowadził Kocinę na prowadzenie. Dalsze minuty to dobra gra Górnika 09, dużo akcji dobrze i fajnie rozgrywanych, parcie na grę do przodu, mądra gra, niestety bardzo dużo okazji niewykorzystanych.
Podwyższyć prowadzenie udało się za sprawą obrońcy ,,Ciaciany" który po rozegraniu rzutu wolnego przez Marcin Golasza nie fortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki.

Drugą połowę ponownie jak pierwszą bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki", pierw w 50 minucie błąd rywala a następnie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Wojciech Kowalski a dwie minuty później po długim słupku przymierzył Krzysztof Gondzik, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki rezerw Siemianowiczanki.
Gospodarze nie mieli w tym meczu za dużo do powiedzenia i tylko zawodnikom Górnika 09 muszą podziękować że mieli rozregulowane celniki bo zaledwie 4 stracone bramki to najniższy wymiar kary, a w niektórych sytuacjach sami zawodnicy z Mysłowic nie dowierzali, że piłka nie wpadła do bramki a jak mówi stare piłkarskie porzekadło, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić tak się i stało w 68 minucie, wówczas to straciliśmy bramkę, wprawdzie ze spalonego, ale sędzia główny bramkę uznał...
Ostatnie 10 minut to jakby zawodnicy Górnika 09 opadli z sił, i trudno się dziwić bo boisko to istna ,,patelnia" tylko słońce, zero cienia i ponad 30 stopniowy upał a Kocina zdecydowanie więcej biegała i walczyła niż rywal.
,,zero-dziewiątka" zagrała bardzo dobre spotkanie, szkoda wprawdzie nie wykorzystanych wielu dogodnych okazji, ale nie ma co narzekać bo Kocina zdobyła cztery gole a co najważniejsze zadanie przez zawodników Górnika 09 zostało w 100% wykonane, czyli 3 pkt zdobyte.
Lider utrzymany, teraz czas szykować się do kolejnego meczu, z trudnym przeciwnikiem.Skład Górnika 09:
14. Krzysztof ŻYMEŁKA
4. Tomasz NOWAK
11. Piotr ROTKO [Kapitan]
3. Sebastian PTASZEK
19. Karol EJDYS (29' 15. Daniel HERMYT)
40. Krzysztof GONDZIK -52'
10. Paweł MAŁOLEPSZY
13. Marek KURTOK [Kapitan]
96. Marcin GOLASZ (85' 6. Adrian PAJĄK)
99. Wojciech KOWALSKI -3' -50'
7. Adrian BOGDAŃSKI (70' 9. Kamil BACIA)
Monika Gaworowska