Kocina rozegrała bardzo dobre zawody!

Górnik 09 Mysłowice-AKS Mikołów
3 - 2
( 1-0 )

W sobotnim zaległym spotkaniu 7 kolejki ligowej do Mysłowic przyjechał kandydat do awansu, mocny AKS Mikołów. Górnik 09 Mysłowice rozegrał bardzo dobre zawody i zasłużenie pokonał faworyzowanych gości 3:2! Brawo Kocina!

Od pierwszych chwil spotkania zawodnicy Górnika 09 Mysłowice rzucili się do ataku niczym wygłodniałe lwy na świeże mięso. Podopieczni trenera Huberta Wilka walczyli, ,,jeździli na dupie" i zepchnęli faworyzowany zespół AKS-u do obrony. Kocina dominowała i stwarzała dużo okazji do zdobycia gola, jednak między słupkami fantastycznie spisywał się 16 letni bramkarz Mikołowian no i ciągle brakowało też zwykłego szczęścia.
Przyjezdni także mieli swoje okazje, ale mało groźne i stworzone głównie po błędach zawodników Górnika 09.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze i w 44 minucie ku ogromnej radości kibiców i zawodników Kocina za sprawą Przemysława Dudy objęła jak najbardziej zasłużone prowadzenie!

Na przerwę zawodnicy Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" schodzili zadowoleni, ale widać w nich było głód kolejnych bramek.

Przed drugą odsłoną spodziewano się, że kandydat do awansu AKS Mikołów mocno ,,ruszy do przodu", jednak ,,zero-dziewiątka" grała bardzo dobre zawody, poprawnie w obronie i z ogromnym ciągiem na bramkę stwarzając kolejne okazje, najlepszą zmarnował w 50 minucie Przemek Duda, który mając przed sobą pustą bramkę głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Jednak 5 minut później było już 2:0! Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin Golasz.

Ale, piłkarzom z Grodu Mysława było mało i ciągle walczyli o podwyższenie prowadzenia i w 60 minucie udało się! Adrian Bogdański zdobył bramkę a okrzyk radości niósł się po całym Mysłowickim Parku Zamkowym i okolicy! I wtedy można było poczuć ulgę, ze po trzech porażkach i braku skuteczności odniesiemy zwycięstwo a zespół się odblokował.

Kocina dalej grała swoje, prowadziła grę, dominowała, aż przyjemnie było popatrzeć. Zdobyliśmy jeszcze jedną bramkę, ale sędzia gola nie uznał gdyż stwierdził, iż Adrian Bogdański odpychał przeciwnika.
Górnik 09 stwarzał sobie kolejne okazje niestety gola już nie zdobyliśmy.
W ostatnich minutach we znaki za bardzo wdało się rozluźnienie, pierw w 83 minucie źle wybita piłka odbija się od zawodnika i ku zdziwieniu wszystkich wpada do bramki Kociny...
A od 90 minuty na boisku zrobiło się nerwowo, sędzia doliczył 3 minuty a kilka sekund później po błędzie w obronie AKS Mikołów zdobył bramkę kontaktową...
AKS postawił wszystko na jedną kartę i starał się za wszelką cenę zremisować, Kocina jednak zagrała mądrze i nie dała sobie wbić gola i po ostatnim gwizdku arbitra mogliśmy się cieszyć z jakże upragnionego, ale także w pełni zasłużonego zwycięstwa!

A kibice AKSy dziwili się, dlaczego Kocina jest tak nisko w ligowej tabeli bo według Nich (co bardzo Nas cieszy) zasługujemy na dużo wyższe miejsce!

Do dobrej gry doszła skuteczność co przełożyło się na korzystny wynik w meczu z mocnym rywalem.

Zimę spędzimy w dobrych nastrojach a zawodnicy ze spokojem będą się przygotowywać do rundy wiosennej.