Zwycięzca może być jeden!

Pogoń Imielin - Górnik 09 Mysłowice
31.05.14r. godz. 17.00
Imielin ul.Józefa Hallera 37A
Już w sobotę Górnik 09 Mysłowice zmierzy się w Imielinie z Pogonią - emocji nie będzie brakowało!

Wielkie Derby - tak spotkanie z Górnikiem 09 Mysłowice nazywają działacze, zawodnicy i sympatycy Pogoni Imielin i faktycznie zwycięstwo w tym meczu daje spory prestiż a spotkanie samo w sobie wzbudza spore emocje wśród Mysłowiczan i mieszkańców Imielina, jednak od dawna to Kocina dominuje, nie licząc kilku pucharowych ,,wpadek".

Dwukrotnie w tym sezonie doszło do starcia obydwu ekip, pierw 10 września w ramach Pucharu Polski Kocina grała z Pogonią Imielin i wówczas to piłkarze Górnika 09 Mysłowice rozbili gospodarzy, aż 4-0. Trzeba przyznać, że obie ekipy grały wówczas w rezerwowym składzie.
Po tym meczu kibice Pogoni napinali się w internecie i grzmieli ,,zobaczycie w lidze!" - I zobaczyliśmy jak dwunasta w tabeli Kocina ogrywa trzecią Pogoń Imielin 3-1, i na nic nie przydadzą się tutaj protesty, że to wina sędziego.
Faktycznie mógł popełnić błędy (nie odgwizdał min. rzutu karnego dla Pogoni), ale jeśli Imielin byłby faktycznie lepszy, jeśliby ta drużyna faktycznie zasługiwała na trzecie miejsce to Kocinie wbiłaby znacznie więcej niż zaledwie jedną bramkę i nie straciła trzech.

Warto tutaj także przypomnieć sytuację sprzed kilku lat, kiedy to kibice Pogoni Imielin uzbierali pokaźną sumę na premię dla piłkarzy za zwycięstwo z Górnikiem 09 Mysłowice, podobne środki działania przyjęli wówczas także działacze Pogoni, jednak Kocina nie dała szans rywalowi zza miedzy i rozbiła Pogoń na jej stadionie aż 5-0. A miało to miejsce w sezonie 2007/2008 podczas rundy jesiennej ligi okręgowej.

Mecz podobnie jak przed laty odbędzie się w ramach ,,okręgówki".

Tym razem wyżej w tabeli jest Pogoń, która po 27 grach ma 38 oczek na swoim koncie, co daje jej dziewiątą pozycję w tabeli a zwycięstwo z Kociną może przesunąć Pogoń Imielin na szóstą lokatę.

Jaka jest sytuacja Mysłowickiej ,,zero-dziewiątki" chyba każdy wie - trzeba wygrać, innego wyjścia jeśli chcemy się utrzymać w lidze okręgowej nie ma...

Dominik DoMeL Żymła